Bir millet ki resim yapmaz, bir millet ki heykel yapmaz, bir millet ki tekniğin gerektirdiği şeyleri yapmaz, itiraf etmeli ki o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur. "Mustafa Kemal ATATÜRK"
Hizmet Sözleşmesi Maddeleri
01. Bilgilendirme:
İş bu sözleşme, Kriyus Web Services tarafından hazırlanacak web sitesi veya ilgili hizmetleri, bu hizmetler karşılığında Müşteri'nin ödeyeceği ücretleri, çalışma şartlarını ve tarafların yükümlülüklerini, kısacası verilecek hizmetlerin tümünü kapsamaktadır.
02. Yararlı Linkler:
Kriyus Hizmet Sözleşmesi:
1. İş Başlangıcı: Sözleşmenin karşılıklı imzalandığı ve ödemenin alındığı tarih iş başlangıcıdır. Bu tarih itibari ile Kriyus, içerik yönetim sistemi yazılımını 7 iş günü içinde veri eklemeye hazır hale getirecektir. Aynı süre içinde Müşteri doküman hazırlığını tamamlayacak ve teslim edecektir. Tasarım departmanı, dökümanlara göre çalışmasını hazırlayacak ve 7 iş günü içinde ana tasarımı sunacaktır. Tasarım onaylandıktan sonraki aşamalar Döküman kapsamına ve aşamaların onay sürecine göre ilerleyecektir. Onay yazışmaları yetkili tayin edilen kişi/kişiler tarafından mail (elektronik posta) ortamında cevaplanacak ve onay tarihlerine göre süreler geçerli olacaktır.

2. Döküman Teslim Şartları: Sözleşme tarihi itibari ile 7 iş günü içinde, anlaşma kapsamında yer alan dökümanlar (metin, resim, logo, video, slogan vb) Müşteri tarafından dijital ortamda ve tasniflenmiş olarak teslim edilecektir. Metinlerin doğruluğu, anlam bütünlüğü ve imla kurallarına uygunluğu Müşteri'nin sorumluluğundadır. Metinler müşteri tarafından word belgesi formatında ve özgün metin niteliğinde hazırlanacaktır; internette herhangi bir sayfadan kopyalanmış olması durumunda, web sitesinin arama motorlarında değer kaybetmesi ve benzeri doğacak zararlardan Kriyus sorumlu değildir. Müşteri, web sitesinde yer alacak resim - metin - müzik - grafik gibi her türlü içerikten yasal olarak kendisi sorumludur. Kriyus, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına aykırı olduğu tespit edilen herhangi bir içeriği, ihtara gerek duymaksızın derhal yayından kaldırabilir. Müşteri, yayınladığı/yayınlattığı suç unsuru doğurabilecek içeriklerden kaynaklanacak her türlü maddi zararı ödemeyi kabul ve beyan eder.

3. Web sitesinin üretim aşamasında ve/veya tesliminden sonra ön görülen hosting paketi yeterli olmadığı durumlarda bir üst hosting paketine fiyat farkı ödenerek geçilebilir ve yıllık ödemeler geçilen paketin fiyatına göre faturalandırılır.

4. Proje Aşamalarının Onaylanması: Ana tasarım, tasarımın kodlanması, ürün sayfaları, foto galeri, banner çalışması gibi maliyet oluşturan ve sözleşmeye konu olmuş hizmetin kendisini temsil eden her aşama için, örnek bir çalışma yaparak, Kriyus “onay” isteyecek ve Müşteri tarafından onaylanmış bir çalışmanın değiştirilmesi, işin niteliğine göre, iş teslim süresini uzatacağı gibi ayrıca ekteki Fiyat Listesi'nden fiyatlandırılacaktır. Müşteri, bu maddeye istinaden atayacağı temsilcisinin “onay” vermeye yetkili olduğunu beyan etmiş, kararlarının geçerli olacağını kabul etmiştir.

5. Yönetici Yetkileri: Müşteri, iş başlangıcında web sitesi ile ilgili kimin/kimlerin hangi konularda yetkili olduklarını bildirmelidir. Sorumlu kişiler, dokümanın temin edildiği, proje aşamalarını onaylayan, mail hesaplarının ve site yönetim şifrelerinin teslim edildiği kişi/kişiler olacaktır. Müşteri, yetkili değişikliği olduğunda bunu güvenlik açısından Kriyus'a bildirmelidir.

6. Web Tasarımı: Özgün tasarım çalışmalar, Müşteri'nin kurumsal kimliğine göre Müşteri tarafından güncellenebilir (dinamik) yapıya uygun şekilde grafik arayüz hazırlanır. Kriyus, Flash efektler ve senaryolu flash animasyon gerektiren (örnek: Logonun dönmesi, animasyon efekti vb.) çalışmalar yapmayacaktır. Tasarım sunumunda linkler ve animasyon çalışır durumda değil, resim formatındadır. Tasarım, konsept olarak Müşteri tarafından onaylandıktan sonra yazılıma giydirme aşamasına geçilir ve geçici bir internet adresinde üretilir. Müşteri tasarımın hazırlandığı psd dosyasını Kriyus'dan talep edemez.

7. Hazır taslak çalışmalar, sadece renk tercihinin yapıldığı, tek tip şablon üzerine Müşteri'nin logo ve dökümanlarının yerleşimi ile hazırlanır, Müşteri'ye özel grafik bir değişiklik yapılmaz.

8. Kriyus Markası: Kriyus, hazırladığı web tasarımının altına isterse, tescilli markası olan Kriyus logo ve bağlantısı ekleyecektir.

9. Web İçerik Yönetim Yazılımı: Kriyus tarafından geliştirilmiş bu yazılımın tüm hakları Kriyus'a aittir. Müşteri, Yazılım'ın kaynak kodlarını talep edemez, taşıyamaz, kopyalayamaz, üçüncü şahıslara devredemez ve bu sözleşmeye konu olan internet adresleri dışında hiçbir projede kullanamaz. Müşteri, bu yazılımın, sözleşme tarihi itibariyle 1 (bir) yıllık kullanım hakkına sahiptir. Kriyus, yazılımında, ihtara gerek duymaksızın gerekli gördüğü her türlü düzenlemeyi yapabilir, mevcut modülleri kullanımdan kaldırabilir ve yeni modüller oluşturabilir. Müşteri, Kriyus yazılımına, javascript, css, html, php v.b. hiçbir kodun eklenmesini talep edemez.

10. Özel Yazılım Talebi: Web sitesi içeriklerinin Müşteri tarafından da güncellenebildiği Kriyus, Müşteri'nin özel taleplerine göre geliştirilmez, Kriyus yazılım geliştirme sürecinde kendi belirlediği teknik kriterleri ve iş planını uygular.

11. Yazılımda Şifreli Sayfa Bileşeni: Bu bileşen herhangi bir güvenlik düzeyi ihtiyacını karşılamaz, örneğin; bayi fiyat listesi vb gibi. Müşteri, şifreli sayfa oluşturduğunda, bu sayfadan yayınladığı bilgilerin, üst düzey ya da yasal gizlilik içermemesi gerektiğini, üçüncü şahısların eline geçebileceğini / kötü amaçla kullanılabileceğini, aksi durumda doğacak zararlardan kendisinin sorumlu olacağını kabul eder.

12. Yazılımda Dil Paketleri ve Tercüme: Kriyus, anlaşma kapsamında talep edilen dil altyapısını oluşturmakla yükümlüdür. Ana dil dışında talep edilen her dil paketi ekteki Fiyat Listesi'nden hesaplanacaktır. Dökümanın niteliğine göre ayrıca işçilik fiyatı teklif olarak sunulur. Müşteri, Kriyus tercüme hizmeti talep edemez, tercümelerin doğruluğu Müşteri'nin sorumluluğundadır.

13. E-posta Hesapları: Müşteri, e-posta hesaplarını Kriyus'dan almak istediği durumda Kriyus, Müşteri'nin satın aldığı hosting paketine dahil olan mail hesaplarını oluşturacaktır. Paketin dışında Müşteri'nin talep ettiği ekstra mail hesapları ekte yer alan Fiyat Listesi'nden hesaplanacak ve yıllık hizmet olarak fatura edilecektir.

14. E-posta Kullanım Şartları: Müşteri e-posta hesaplarını kullanırken, kesinlikle SPAM mail (izinsiz reklam mailleri) olarak, yasadışı amaçlı kullanmayacağını, spam attığı maillerin sadece kendi sitesine değil, sunucudaki diğer Kriyus Müşterilerine de zarar vereceğinden, bunun yasal sorumluluğundan ve doğacak zararlardan sorumlu olduğunu kabul etmiş sayılır. Müşterinin Spam mail gönderimi tespit edildiğinde, hizmet, Kriyus tarafından uyarı yapılmaksızın sonlandırılacaktır.

15. Arama Motoru Optimizasyonu (SEO): Müşteri tarafından, hedeflenen anahtar kelimelerin, kelime değerine göre, yeterli tekrarda geçtiği özgün metinler, periyodik veri güncellemesi sağlanmalıdır. Arama motorunda herhangi bir anahtar kelime/kelime öbeği ile web sitesinin herhangi bir sıralamada yer alacağı kesinlikle garanti edilmez. Arama motoru sonuçları Kriyus sorumluluğunda değildir. Paket kapsamında aldığınız seo hizmeti süresi içerisinde tüm sorumluluk Kriyus'a aittir (Bu paket min.3 ay max.6 ay'dır). Hizmetin sürekliliği talep edilirse ekteki Fiyat Listesi'nden aylık periyodlarda faturalandırılacaktır.

16. İş Teslimi: Sözleşme kapsamında yer alan hizmetler geçici bir internet adresinde, çalışır vaziyette ve yayına hazır şekilde tamamlandığı tarih iş teslimi sayılacak ve varsa kalan bakiye kapatılacaktır. Müşteri, bakiyesini kapattığı tarihinden itibaren onay verdiği tarihte, web sitesi gerçek adresinde yayına alınacaktır.

17. Web Sitesinin Taşınması: Müşteri, web sitesini başka bir firmaya/sunucuya taşımak istediğinde, Kriyus'dan herhangi bir kod/yazılım ve psd tasarım talep edemez. Bu durumda, offline browser (teleport pro v.b.) yazılımları kullanarak sitenin görünen yüzünü (html dosyaları, metinler ve resimler) indirebilir ve dilediği hosting firmasına dosyalarını taşıyabilir. Kriyus altyapısı FTP hesabı kullanmamaktadır bu sebeple müşteri ftp hesap bilgileri talebinde bulunamaz.

18. Web Sitesinin Kapanması: Müşteri, sözleşmeye istinaden yapması gereken ödemeleri, zamanında ve tam olarak yapmadığında, Kriyus, web sitesini yayından kaldırma hakkını saklı tutar. Müşteri, yıllık hizmet ödemelerini zamanında yapmadığı taktirde, web sitesi Kriyus yazılımı tarafından otomatik olarak kapatılır. Bu durumda alan adının ve dökümanların kaybından, e-posta hesaplarının kapanmasından dolayı oluşacak zararlardan, maddi kayıplardan Kriyus sorumlu olmayacaktır.

19. Projenin Kriyus Tarafından İptal Edilmesi: Müşteri'den kaynaklı gecikmelerde; dökümanların zamanında teslim edilmemesi, onay aşamalarına zamanında olumlu/olumsuz cevap alınamaması, yetkiliye ulaşılamaması vb. durumlarda, Kriyus, projeyi askıya alır, kendi iş planına göre hareket eder. Kriyus, bu durumun 60 günden uzun sürmesi halinde, alınmış ödemeler iade edilmeksizin projeyi iptal etme hakkını saklı tutar.

20. Eğitim: Müşteri'nin proje tesliminden sonra web sitesinde güncelleme yapmak amacıyla belirlemiş olduğu sorumlu kişiye, Kriyus ücretsiz eğitim verecektir. Eğitimin yeri ve saati Kriyus tarafından randevu ile belirlenecektir. Müşteri, eğitim saatini kendine göre belirlemek istediğinde, saat ücreti ekte yer alan Fiyat Listesi'ne göre hesaplanacaktır.

21. Ek: Bu sözleşmenin ekinde yer alan Fiyat Listesi (1 sayfa) bu sözleşmenin ayrılmaz bir parçası olarak taraflarca kabul edilmiştir. Bu fiyat listesinde, proje kapsamı dışında ve/veya proje tesliminden sonra talep edilen hizmetlerin bedelleri, yıllık hosting paketleri, paket dışında ekstra talep edilen e-posta hesaplarının fiyatları yer almaktadır. Ekteki fiyat listesi 1 yıl süre ile geçerlidir, Kriyus fiyat listesini değiştirme hakkını saklı tutar.

22. Proje Kapsamı
a) 1 yıllık Kriyus yazılımı kullanım bedeli.
b) Hazır Taslak veya özel yazılım kullanılacaktır. Taslak başka bir yerde kullanılabilir.
c) Ana dil kapsamında Türkçe olarak yayına alınacaktır.
d) Web sitesinde, Kriyus yazılımında yer alan animasyon modüllerinden tercih edilecektir. Özel flash çalışmalar yapılmayacaktır.
e) Web Sitesi İçeriği: İlgili içerikler 40 sayfa, 75 resim tarafımızdan eklenecektir.

23. Hosting (Web Sitesi Barındırma): Kriyus, Kriyus yazılımının ve Yazılım'ı kullanan web sitelerinin barındırılması ve yayınlanması için gereken teknik kriterleri karşılayacak altyapı yatırımını yapmaktadır. Web sitesi barındırma amacıyla Kriyus tarafından satın alınan ya da kiralanan sunucuların, mücbir sebepler dışında %99 yayında kalması sağlanmaktadır. Müşteri yıllık ödemelerini yaptığı sürece hosting hizmetini almaya devam edecektir. Kriyus, yıllık ödeme periyodu geldiğinde, bu hizmeti devam ettirmek istemediği taktirde, ödemeyi almayarak hizmetini sürdürmeme hakkını saklı tutar.

24. Fiyatlandırma
Web Sitesi Proje Bedeli :............ TL
Yıllık Hosting Bedeli : 100 TL (Proje başlangıcında ön görülen pakettir)
Toplam Bedel :....... TL + KDV ( Kdv dahil ...... TL )

25. İş Başlangıcı, Ödeme Şekli Ödeme, yukarıda 24. maddede belirtilen işin toplam bedeli sözleşme imzalandığı tarihte, yarısı peşin havale yapılacak ve bu tarih iş başlangıcı sayılacaktır.

26. İş Teslim Süresi Kriyus tarafından sunulacak olan bu hizmetin görselliğe ve beğenilere dayalı aşamalarının (ana konsept tasarım, hareketli değişen imajların seçimi, sayfa içi fotoğrafların sunumu, spot grafikler vb.) onaylanma süreleri Müşteri'ye bağlı olduğundan, Kriyus'un taahhüt ettiği iş teslim süresi uzayabilecektir.

27. İş bu sözleşme, Türkiye Cumhuriyeti Kanunları uyarınca yorumlanır ve değerlendirilir. Sözleşmenin uygulanmasından doğacak her türlü uyuşmazlığın çözümünde İstanbul Mahkemeleri ve İcra Daireleri yetkilidir.

28. İşbu sözleşme 28 (yirmisekiz) madde ve 1 sayfa ekten (diğer ek yanlızca Müşteri tarafına sunulmaktadır) ibaret olup, taraflarca okunup anlaşılarak ..../..../........... tarihinde iki nüsha olarak tanzim ve imza edilmiştir.


Kriyus Destek ve Hizmetlerimiz
 • Kriyus Banka Ödeme Bilgileri
  Banka Ödeme Bilgileri
  Banka Hesap Numaralarımız
 • Kriyus Online Destek Hattı
  Online Destek
  7/24 Online Destek Hattı
 • Kriyus Hizmet Sözleşmesi
  Hizmet Sözleşmesi
  Hizmet Sözleşmesi Maddeleri
 • Kriyus Web Tasarım Fiyat Talep Formu
  Web Tasarım Teklif
  Fiyat Talep Formu (Website)
 • Kriyus Arama Motoru Optimizasyonu
  SEO Fiyat Teklif Formu
  Arama Motoru Optimize

Kriyus Web Design Magazine Odüller
Kriyus Google+Kriyus FacebookKriyus TwitterKriyus LinkedinKriyus YoutubeKriyus Flash

© 2014 Kriyus Web Services. Tüm yasal hakları saklıdır | Asım Özdemir