Tercüme Bürosu

Tercüme Bürosu

Tercüme Büroları Nasıl İşler?

Bir tercüme işiniz varsa ve tercüme bürosu bulmak durumundaysanız size tercüme büroları ile nasıl sağlıklı çalışabileceğinizi göstermek niyetindeyiz. Öncelikle ilk olarak siz internet üzerinden ya da elden tercümesi yapılacak olan materyali yetkili kişiye ulaştırmalısınız. Yetkili kişi materyalinizi inceleyerek size bir teklif sunacaktır. Sunulan bu teklif üzerine gerekli pazarlıkları da yaparak anlaşmaya varırsınız. Anlaşmaya vardıktan sonra dosyalarınız şirket tarafından çeviri departmanına aktarılacaktır. Bundan sonra işin teslim tarihini yetkili kişiyle tartışırsınız. Belirlenen kesin tarihte işiniz hazır olacaktır. Çeviriniz proje bazlı ise bazı şirketler tercüme  esnasında sık sık fikirlerinize müracaat edebilirler. Kalite şirketler bu tür yan hizmetlerin yanı sıra bir de kesinlikle tercüme sonrası denetim ekibi kurarlar. Bu ekip yapılan çevirilerin uygunluğunu kontrol etmekle ve büroya rapor vermekle görevlidir. Bu sayede yüzde yüz başarılı bir tercümenin ortaya çıkması mümkün olur.

Dizgiye Kadar…

Bazı kaliteli tercüme şirketleri işi o kadar abartmıştır ki profesyonel dizgi ekipleri vardır. Belgenizin aynen yabancı dile çevrilmiş olması için tercüme denetim ekibi tarafından onaylandıktan sonra dizgi ekibine gider. Burada güzel bir dizgi yapıldıktan sonra en son dosya artık basıma hazır hale gelmiş kabul edilir ve bastırılır. Dizgisi ve mizanpajı profesyonel bir ekip tarafından yapılmış olan belgeniz aslından farksız olacaktır.

Talebiniz Doğrultusunda Size İletilir

Yeni çıkan ve eskisiyle aynı özellikler gösteren dosyanız büroya vereceğiniz talep doğrultusunda size mail yoluyla, faks ile, posta yoluyla ulaştırılabilir. Bundan sonraki aşamalarda belgeyi istediğiniz formatta ve şekilde teslim alabilirsiniz. Talebiniz büro nezdinde geçerli bir talep olacaktır ve büro dosyayı size istediğiniz şekilde ulaştıracaktır. Anlayacağınız bu aşamadan sonra belgenizi teslim alabilmeniz için tüm kolaylıklar sağlanıyor. Başarılı bir tercüme bürosunun çalışma stilinin bu düzenden şaştığı görülmemiştir. Kıyıda köşede kurulan bazı tercüme bürolarının bu işlemlerin onda birini gerçekleştirmeye gücü olmamaktadır. Aslında tam donanım, iyi bir tercüme bürosu az önce bahsettiğimiz her işlemin profesyonel ekipleri tarafından gerçekleştirilmesini sağlar. Bu işlemler aynı zamanda çalışmanın özenli ve dikkatli bir çalışma olduğuna kanıttır.

tercume@kriyus.com üzerinden emailleriniz yollayabilirsiniz.

2 yorum

Bir Cevap Yazın

Yükle Fiyatlandıralım!

Tercümenizi veya çevirinizi hemen hızlı bir şekilde fiyatlandıralım…

Hızlı bir şekilde tercümenizi veya çevirinizi, hemen fiyatlandıralım!