Sanatsal Tercüme ve Edebi (Edebiyat) Tercüme

Sanatsal Tercüme – Edebi Tercüme

Sanat ve Edebiyat alanlarında yapılan çevirilere edebi veya sanatsal tercüme denmektedir. Genellikle tiyatro metni, şiir, kitap, dergi, reklam amaçlı kataloglar, reklam metinleri, broşürler ve benzeri dökümanları kapsamaktadır. Sanatsal ve edebi çeviri en hassas çeviri türlerinden birisidir. Çevirmen hedef dile ve kültüre hâkimiyeti olduğu kadar kaynak dilde de kültüre aynı şekilde hâkim olması gerekmektedir. Sanatsal ve edebi çevirilerde genellikle kaynak dilde kullanılan terimlerin hedef dilde de kullanılması gerekmektedir.

Edebi tercüme veya diğer bir adıyla Sanatsal çeviri Kriyus Tercüme’nin verdiği hizmetler arasındadır.

Kriyus Tercüme Edebi çeviri hizmeti sağlarken, belgenin kaynak dilde vermek istediği mesajları, tutarlılığı ve gizli anlamlara dikkat ederek, metnin anlam bütünlüğünün bozulmadığı çeviriler sağlamaktadır. Tercüme edilen belgenin de edebi ve sanatsal değeri olması şarttır.

Edebi çeviri hizmetinin zorlukları arasında kaynak belgede geçmekte olan örtülü anlamların hedef dilde de yine aynı şekilde ifade edilebilmesidir. Edebi çevirilerin zorluklarının farkında olan Kriyus Tercüme Edebi çeviri projelerinde sadece konusunda yetkinliği ve deneyimi bulunan yani alanı edebiyat olan deneyimli tercüman kadrosuyla ve editörleri ile sizlere çözüm ortaklığı sunmaktadır.

Sanatsal çeviriler genellikle karakter hesaplaması yapılarak ücretlendirilir. Fakat hikâye, kitap, roman ve buna benzer eserlerde anlaşmalara göre proje bazlı hesaplamalar da yapılabilmektedir.

Sizlerde Kriyus Tercüme’nin kusursuz sanatsal ve edebi çevirilerinden faydalanmak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilirsiniz.

(0507) 124 91 96 – tercume@kriyus.com

Kriyus Tercüme, tüm dünya dillerinde kusursuz sözlü ve yazılı çeviri hizmetleri sunan yeminli tercüme bürosudur. Faaliyetlerine İstanbul’da başlayan kurumumuzun amacı müşteri memnuniyetine odaklanmış olup, Dünya’nın tüm ülkelerinde müşterilerine zamanında hizmetler sunmaktadır.

Sözlü ve Yazılı Tercüme

Dünya dillerinde çeviri ve tercüme hizmeti için…

  • Kusursuz çeviri ve zamanında teslimat
  • Gizlilik ve güvenirlik en önemli prensibimiz
  • Redaksiyon hizmeti ve yerelleştirme
  • Üst düzey terminoloji bilgisi
  • Uygun maliyetler ile şeffaflık
  • 7 / 24 destek ile profesyonel çalışma ekibi
  • Sözlü ve Yazılı tercümenin yanında farklı çözümler
  • Profesyonel tercümanlar eşliğinde kusursuz hizmet

Kriyus Tercüme

Kriyus Tercüme Ofisi
Yükle Fiyatlandıralım!

Tercümenizi veya çevirinizi hemen hızlı bir şekilde fiyatlandıralım…

Kriyus Tercüme akademik eğitimini tamamlamış üst düzey Almanca tercüman kadrosu müşterilerine kusursuz hizmet – zamanında teslim ve en iyi fiyatlar prensibi ile …

Almanca Tercüme Çeviri Hizmetleri
Almanca Çeviri
Kriyus Almanca Tercüme, Almanca Çevirinin Adresi

İngilizce Tercüme, ingilizce simültane çeviri, ingilizce dil doğrulama çevirisi, ingilizce ardıl çeviri, ingilizce transkripsiyon çevirisi, ingilizce dizgi …

İngilizce Tercüme Çeviri Hizmetleri
İngilizce Çeviri
Kriyus İngilizce Tercüme, İngilizce Çevirinin Adresi

Hızlı bir şekilde tercümenizi veya çevirinizi, hemen fiyatlandıralım!