Dizi Film Tercüme

Dizi Film Tercüme veya Çeviri

Film ve dizi sektörlerinin ülkemizdeki gelişimi sebebi ile film ve dizi tercümeleri de gelişerek çeviri sektöründe yerini almıştır. Durum böyle olunca da Kriyus Tercüme profesyonel tercüman kadrosu ile film tercümesi, dizi tercümesi, belgesel tercümeleri ve genel olarak yayınlanan tv programlarının tercüme ve yerelleştirme faaliyetlerinde üst düzey hizmetler sağlayarak sektördeki yerini almıştır.

Yurtdışı ve yurt içinde ki müşterilerine dizi, film tercümesi sağlayan Kriyus Tercüme, filmlerin, dizi ve belgesellerin kültürümüze uygun çeviriler sağlayarak sektörde fark yaratmıştır.

Dizi Tercümesi

Dizi tercümesi bilinenin dışında çeviri işlemi oldukça zor olan hizmetler arasındadır. Dizi tercümesi ve film tercümesi alanında deneyim sahibi olan tercüman çevirinin kültürünü ve anlatmak istediğini hiçbir ekleme ve çıkarma yapmadan tercüme etmek zorundadır. Dizi ve filmlerin öncelikli olarak deşifre işlemi yapılması gerekmektedir. (Videonun yazıya dökülme işlemi) Bu işlem olası hata ve değişikliklerin tercümeye yansımasını engeller.

Kriyus Tercüme, müşteri taleplerine göre tercüme edilmiş olan videolarınızın altyazı gömme ve dublaj işlemlerini de sağlamaktadır.

Film Tercümesi

Film tercümesi de dizi tercümesi gibi kültürler arası farkları göz önünde bulundurularak özenle yapılması gereken çeviri türüdür. Dizilerin kısa olması sebebi ile alakalı olarak film tercümeleri daha uzun ve kabiliyet gerektiren tercüme çeşitlerindendir.

Aynı dizi tercümesinde olduğu gibi deşifre edilmiş video tercüman tarafından incelenerek hedef dile tercüme edilirken izleyenlerin filmi net anlaması gerektiği bilinci ile hizmeti yürütmelidir.

Kriyus Tercüme, müşteri taleplerine göre tercüme edilmiş olan film altyazı gömme ve dublaj işlemlerini de sağlamaktadır.

Dizi Yerelleştirmesi – Film Yerelleştirilmesi

Dizileri yerelleştirmek dizi çevirisinden farklı olarak yapılan bir işlemdir. Konusunda uzman tercümanlar ile beraber hedef kültürü iyi bilen ve tanıyan uzmanlar, kaynak diziyi, hedef kültüre göre adapte ederek verilen hizmettir. Dizilerin yerelleştirmesi son yıllarda dizilerin uluslararası satışlarıyla beraber büyük önem kazanmıştır. Hali hazırda ülkemizde gösterilen birçok dizi, yabancı kaynaklı dizilerin, Türk kültürüne adapte edilmiş halleridir.

Dizi ve filmlerin yerelleştirme hizmeti, tercüme işleminden farklı olarak konusunda deneyim sahibi tercümanlar ve hedef dile hâkim, kültürünü tanıyan uzman editörler tarafından, kaynak film ve diziyi hedef dilin kültürüne uyarlama işlemidir. Film ve dizilerin yerelleştirme hizmeti son dönemlerde satışların artması sebebi ile büyük değer kazanmıştır. Şu anda ülkemizde yayınlanmış ve yayınlanan birçok film ve dizi ülkemiz kültürüne uygun hale getirilerek bizlere sunulmuştur.

Kriyus Tercüme, film ve dizi tercüme hizmetlerinde, tüm formatlardaki video içeriklerinin deşifre edilme, tercüme ve yerelleştirme hizmetlerini başarı ile yürütmektedir.

(0507) 124 91 96 – tercume@kriyus.com

Kriyus Tercüme, tüm dünya dillerinde kusursuz sözlü ve yazılı çeviri hizmetleri sunan yeminli tercüme bürosudur. Faaliyetlerine İstanbul’da başlayan kurumumuzun amacı müşteri memnuniyetine odaklanmış olup, Dünya’nın tüm ülkelerinde müşterilerine zamanında hizmetler sunmaktadır.

Sözlü ve Yazılı Tercüme

Dünya dillerinde çeviri ve tercüme hizmeti için…

  • Kusursuz çeviri ve zamanında teslimat
  • Gizlilik ve güvenirlik en önemli prensibimiz
  • Redaksiyon hizmeti ve yerelleştirme
  • Üst düzey terminoloji bilgisi
  • Uygun maliyetler ile şeffaflık
  • 7 / 24 destek ile profesyonel çalışma ekibi
  • Sözlü ve Yazılı tercümenin yanında farklı çözümler
  • Profesyonel tercümanlar eşliğinde kusursuz hizmet

Kriyus Tercüme

Kriyus Tercüme Ofisi
Yükle Fiyatlandıralım!

Tercümenizi veya çevirinizi hemen hızlı bir şekilde fiyatlandıralım…

Kriyus Tercüme akademik eğitimini tamamlamış üst düzey Almanca tercüman kadrosu müşterilerine kusursuz hizmet – zamanında teslim ve en iyi fiyatlar prensibi ile …

Almanca Tercüme Çeviri Hizmetleri
Almanca Çeviri
Kriyus Almanca Tercüme, Almanca Çevirinin Adresi

İngilizce Tercüme, ingilizce simültane çeviri, ingilizce dil doğrulama çevirisi, ingilizce ardıl çeviri, ingilizce transkripsiyon çevirisi, ingilizce dizgi …

İngilizce Tercüme Çeviri Hizmetleri
İngilizce Çeviri
Kriyus İngilizce Tercüme, İngilizce Çevirinin Adresi

Hızlı bir şekilde tercümenizi veya çevirinizi, hemen fiyatlandıralım!