Kilo vermenin yolları, Nasıl Kilo Verilir?

En İyi Kilo Verme Yöntemi‎Belki de günümüzde en çok sorulan sorulardan biri Nasıl kilo verilir? sorusudur. Burda asıl düşünülmesi gereken verebilirimden çok nasıl kilo almayabilirim. Bir çok insan fazla kilolarından kurtulmak için fitnesslarda yatıp kalkıp, kendilerini aç bırakıp, deli fiyatlar ödeyerek diyetisyene gitmeyi tercih eder. Genel olarakta işe yaramaz yani yalan olmasın belki anlık kilo verirsiniz ama bıraktığınız gibi sporu ya da diyeti verdiğiniz kiloları hızla geri alırsınız.
Kilo vermek tamamen kafa yapınızda biten birşeydir, demek

istediğim insan yapısı gereği ihtiyacından çok yemek yer: Canı çeker, en sevdiği yemektir gibi nedenlerden ötürü. Doymakla tıka basa doymak arasından büyük bir fark vardır eğerki siz vücudunuzun ihtiyacı kadar besin tüketirseniz, günlük hareket temponuzla o besini yakarsınız. Vücudumun ne kadara ihtiyacı olduğunu nereden bilicem derseniz : Normal bir yemek tüketin et veya tavuk gibi yanında da patatesli pilavınızda olsun bittiğinizde hala yemek mi istiyorsunuz yemeyin en fazla yarım saat geçtiğindegerçekten doyduğunuzu ve daha fazla yeseydiniz ağır geliceğini anlarsınız.
En önemli kilo alma sorunlarından biri gece yemekleridir. Bilindiği gibi insanların çoğu gece yemeklerine bayılır. Sıcak sıcak o yemeği yiyip yatağa girdiğinizde ki keyfi belkide hiçbir şeyin sağlayamıyacağını düşünürsünüz. Buna katılmıyorum diyemem ama sonra kendinizi aç bırakmaya, arkadaşlarınız 36 beden giyerken 40 beden giymenize değer mi derseniz deymiceğini söylerim. Eğer ki gece yemek yemeye çok alışkınsanız akşam yemeği saatlerinizi biraz daha geç saate çekerek bunu engelleyebilirsiniz, emin olun farkı tartıya çıktığınızda rahatça anlayabilirsiniz. Diğer sorunlardan biride fast food alışkanlığıdır. Bu alışkanlıktan kurtulmanızın tek yolu bir kerede bırakıp ağzınızı birdaha sürmemektir. Bazı insanlar için fast food sigara gibidir, bağımlısıdırlar hem ucuz hem hızlı, tek sorun 60 yaşınıza geldiğinizde yaşıtlarınız torunlarıyla yürüyüşe çıkarken siz torununuzla otobüsle ya da arabanızla geziyor olursunuz, başka türlü o göbeği kaldırmak zorlaşabilir. Sonuç olarak yaşınız ilerledikçe fazla kilolarınızdan kurtulmanızda zorlaşıcaktır, bunun bilincinde olup geleceği de düşünün derim.

Total
5
Paylaşım
Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İlginizi Çekebilicek İçerikler